Meditace

Co je meditace

meditatio

Slovo meditace pochází z latinského „meditatio“. Znamená „rozjímání“. Meditace je stav, kdy je mysl zbavená všech myšlenek, soustředění mysli na jeden objekt, například na dýchání, nebo slovní mantru.Během svého života se plníme emocemi jako pohár vodou. Emoce pro naše tělo a energetické pole představují závaží. Je tedy třeba si dopřát pravidelnou očistu, aby váš pohár nepřetekl. Dopřejte si tedy očistu v podobě klidné a uvolňující meditace, kterou vás provedu.

Náplní meditací jsou

 • dechová cvičení,
 • ztišení hlasů mysli,
 • vedená meditace na očistu těla a mysli,
 • čištění uvolněných emocí a programů,
 • přednáška na konkrétní téma

Účinek meditace

Vědci dospěli k závěru, že meditace působí nejen v době samotného rozjímání, ale může mít dopad i na zpracovávání emocí v běžném životě a může vést k rozvoji určitých pozitivních charakterových vlastností. Vědecky dokázanými přínosy jsou:

 • více energie,
 • posílení imunitního systému,
 • jasnější mysl,
 • hluboký spánek,
 • normalizace krevního tlaku a hladiny cholesterolu,
 • zlepšení vztahů,
 • harmonizace tělesné hmotnosti,
 • úleva od bolesti a stresu.

Informace a přihlášky

Na tel. 777 158 304, e-mailu: komestikova@seznam.cz

Proběhlé akce

Meditační večer s přednáškou – Vnitřní poznání a síla ducha

Zaměříme pozornost hluboko do vašeho nitra, až na úroveň ducha.

Duch znázorňuje pět duchovních aspektů, éterickou duši (nadvědomí), fyzickou duši (podvědomí), intelekt (proměna), vůli (moudrost) a mysl (vědomí).

Duch je silný jen tehdy, pokud je hojnost energie a krve. Pak jsou silné i orgány a vnější patogeny jsou slabé.

Přijďte se dozvědět, jak podpořit silného ducha a tím také svou jiskru v oku, jasnou mysl, dobré reflexy, hodně energie, nadšení, jasný hlas a hbité tělo.

Meditační večer s přednáškou JIN a JANG

Jeden ze základních principů východní filozofie je součinnost jinu a jangu.

Každá s těchto dvou sil v sobě obsahuje zárodek druhé. Žádná se nedá zcela potlačit a jedna bez druhé by se nemohla projevit. Představuje neustálou změnu, které podléhá vše a přetváří se vždy v pravý opak.

„Jin a jang jsou cestou nebes a země, otcem a matkou proměn, kořenem života i smrti a sídlem Ducha.“

Vše v přírodě obsahuje jinový a jangový aspekt, díky jejich dynamické přeměně je iniciuje vývoj a přeměna. Jsou zdrojem růstu, vývoje a přeměn všeho živého.

Harmonie jinu a jangu je základem zdravého organismu.

Obsahem meditace je přednáška o jinu a jangu, jak udržet jin a jang celý den v harmonii, uvolňující vedená meditace na harmonizaci jinu a jangu a na závěr hudební terapie za zvuku tibetských mís a dešťové hole.

Meditace vnitřního klidu

Je třeba začít myslet na sebe. Tak jako se staráte o své fyzické tělo a prostor kolem sebe. Je třeba pěstovat také zdravého Ducha ve svém těle. Odvděčí se vám dostatkem životní energie a chutí do života.

Pokud Vám výkyvy počasí způsobují černé chmury, přijďte se uvolnit, aby vás taková nálada co nejdříve opustila. Mimo to uvolníte celé své tělo od uložených emocí a připravíte se na nadcházející zimní období. Pročistíte své čakry od kořenové až po korunku. A přijdete na jiné myšlenky.

Očistíte svou mysl, tělo, duši i ducha…

Obsahem meditace je energetické cvičení, uvolňující vedená meditace s na závěr hudební terapie za zvuku bubnů pro doladění od hlavy až ke konečkům prstů.

Meditace vnitřní dítě

Vnitřní dítě je naší nedílnou součástí, pomáhá nám léčit vnitřní bolesti z našeho dětství. Vnitřní dítě je nejčistší část našeho nitra. Skrze vnitřní dítě, se dostáváme do kontaktu se svou podstatou. Často se však krčí skryté v koutku naší duše a volá po naší pozornosti. Setkání s ním je velmi osvobozujícím momentem v životě a přináší pochopení, smíření a šťastnější budoucnost.

Při meditaci Vás provedu procesem objevení a léčení zraněné dětské duše v jednotlivých fázích života, setkáte se se svým vnitřním dítětem i vnitřním rodičem.

První meditace bude zaměřena na první a druhou vývojovou etapu našeho života, a to na období nemluvněte a batolete.

Druhá meditace bude zaměřena třetí až pátou vývojovou etapu našeho života, a to na období předškolní věk, školní věk, dospívání.

Meditace pro zdravé srdce a srdeční čakru

Provedu Vás při meditaci Vaším srdcem a srdeční čakrou, které jsou centrem lásky, přijetí a něhy. Když je srdce i srdeční čakra čistá a otevřená, dokážeme obejmout vše bez posuzování. Je to stav v němž cítíme propojenost se vším v životě.

Nejběžnější překážkou pro srdce je nepřítomnost lásky k sobě, která je nezbytností pro naše vztahy a rovnováhu mezi námi a ostatními. Ze sebe lásky a sebe soucitu se srdce naše otevírá a touží dávat i přijímat.

Strach a smutek těmto přirozeným vlastnostem brání a blokuje srdeční čakru. Když je smutek a strach uznán a vyjádřen, srdce se otevře své přirozené milující povaze a my cítíme velké přijetí sebe i ostatních.

Provedu vás také obdobím vašeho dětství, kdy vznikala vaše sociální identita se zaměřením na sebe přijetí a lásku.

Cílem meditace je vyléčit srdce a zbavit ho bolesti, smutku a vzorců nesebelásky, které nás omezují v pochopení hlubší podstaty lásky, a to přináší hluboký klid. Teprve až přestaneme lásku požadovat, můžeme ji dát prostor, nechat ji růst a setkat se se srdcem druhého člověka ve skutečném sblížení.

Meditace zdravé sebe vyjádření a krční čakru

Jasná komunikace je v přímém vztahu k tvořivosti. Když se začnu znovu propojovat se svým nitrem a jasně vyjadřovat sebe sama ve vnějším světě, skrze má slova, skutky a přítomnost, nejsem už otrokem životních podmínek a událostí, které se dějí v mém životě. Přebírám zodpovědnost a začínám znovu vytvářet svou realitu.
Naučíme-li se pracovat s komunikací hravě a vědomě, otevřeme náš hlas k tomu, abychom mohli sdělovat svou pravdu a osvobodit svou tvořivost; propojujeme se, rozpínáme se a sjednocujeme se s druhými a znovu vytváříme náš život.

Meditace zdravé vidění a třetí oko

Podstatou šesté čakry je schopnost vidět a vnímat s jasností a vizí. Skrze ni se můžeme podívat do svého nitra a vidět sami sebe, přesahující svou vlastní identitu, omezenou mysl a osobní vzorce.
Mezi její kvality patří intuice, vhled, symbolické myšlení, abstrakce, imaginace, mimosmyslové vnímání, sny a vize.

Meditace vnitřní moudrosti a korunní čakry

Sedmá čakra, známá jako „Koruna“ je středem čistého vědomí. Je to místo, kde jsme spojeni s veškerým poznáním, mimo hranice prostoru a času. Představuje „Vědomí“, princip na jehož základě fungují všechny čakry, který dokáže vidět, hovořit, milovat, jednat, cítit a žít.
Přes korunu se dostaneme až na konec naší duhové cesty po sedmi čakrách, a zjistíme že je to jen další krok, kterým se ocitáme na novému začátku.

Meditace úplňková

Úplněk byl vždy považován za magický den. je to nejsilnější fáze Měsíce a má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Každý úplněk má jinou energii a meditace se každý měsíc zaměřují na konkrétní oblasti a témata.

Napsali jste mi po meditaci

Jsem lehká a uvolněná. Krásně jsem si zatančila sama se sebou u Ohře a pak přímo na hladině řeky. Pak se to proměnilo v krasobruslení, lehkost, radost, svobodu a ladnost pohybu. Myslím, že bych vyhrála volnou jízdu 😉 To jsem byla já, moje ženská podstata, ten ladný tanec, radost, že jsem a že jsem tam kde to miluju. Ještě teď se mi dává lecos dohromady. Pa pa Pavlí! Fakt paráda. S velkou úctou a pokorou A.

Dobré ráno Pavlí, musím ti napsat, že po včerejšku je mi neuvěřitelně krásně. Prostě najednou cítím a vnímám čakry víc než kdy jindy, nemusím ani zavírat oči, abych si je představila, prostě tam jsou a točí se. Ještě jednou děkuju za včerejšek 😉 měj se moc hezky 😉 Martina

Zdravím paní Komešťíková, chtěl bych Vám poděkovat za tu chvíli s Vámi při poslední meditaci. Za harmonizaci a možnost znovu pocítit tu svobodu, byl jsem mimo sebe, a to mi došlo, až když jste nás vracela zpět. Minulou sobotu jsem navštívil povídání o ajurvédě, kde se na konci přednášející napojila na naše těla a diagnostikovala stav vnitřního světla, čaker a duše. U mne sdělila, že vnitřní světlo je silné, a jeho odstín je jiný, než je běžné. Stav čaker a proudění energie je lepší než dobrý. Díky Vám. Jsem rozhodnut na sobě dále pracovat a pokud by to bylo možné požádat Vás, sem tam o radu a pomoc. Děkuji za Váš čas a velmi rád se zase brzy s Vámi uvidím. Aleš

Reakce přímo po meditaci:

Cítím v sobě spoustu energie, chce se mi jít něco dělat, hned teď.

Viděla jsem svoje tělo zevnitř jak se rozsvítilo. Je teď skvěle, chce se mi jen smát.

To jsem vůbec nečekala, že budu vnímat takovou velkou úlevu, byla to krása.

Mám pocit, že jsem se uvnitř rozsvítila. Nevěřil jsem, že budu vše, co říkáte takhle vnímat, všechno jsem na těle cítil a teď je mi mnohem lépe, jsem lehčí.

Cítím v sobě velikou vděčnost.

Cítím lásku ke všemu životu i Zemi a velikou úlevu.

Musím to v sobě nechat uzrát, bylo to velmi silné a hluboké.

Měl jsem pocit, že jsem se do meditace nedostal, byl jsem celou dobu vědomí, ale když jste říkala, že se máme vrátit zpět, tak jsem věděl, že jsem pryč. Zvláštní pocit, ani to neumím popsat.