Jak jste na tom vy? norway-772991_1920

Kolika činnostem najednou věnujete svou pozornost?

Máte někdy pocit, že máte rozděláno tolik věcí, že už nemůžete dokončit žádnou z nich. Jelikož nemáte čas a jste vyčerpaní?

Narodila jsem se ve znamení berana a jsem, jak často ráda používám trošku archetyp „magora“. Vše bych chtěla mít hned, včera bylo pozdě.

Někdy jsem toho měla tolik, že jsem jen seděla u stolu a měla pocit, že přes tu tíhu, ani nemůžu přelézt a začít.

Začala jsem s tím něco dělat. Neexistuje na to univerzální návod. Zkuste si vytvořit svůj vlastní, třeba vás některé mé tipy budou motivovat.

Uvědomit si co jsou vaše priority

Uvědomila jsem si, že mám každý den k dispozici 24 hodin. Část prospím a část věnuji na nezbytné životní aktivity. Pokud podnikáte, řídíte domácnost, nebo cokoliv jiného, je důležité si uvědomit, čím plýtváte čas. Někdo tráví čas na facebooku, někdo čte a vyřizuje e-maily, atd. Každý máme své.

Soustřeďte svou pozornost na to co je pro vás důležité.

Co je váš cíl

Vždy když cokoliv začínám, mám vlastní cíl. I když řeším s klienty jejich potíže, ptám se jich „Co je vaším cílem? Čeho chcete dosáhnout?“. Zní to jako nějaký plán, někdo nemáte rádi systémy, pravidla, plánování, už to samo o sobě vás děsí. Zachovejte klid. Věřte, že i náš život se řídí vyšším plánem, tak proč bychom neměli plánovat my?

Pokud například připravujete webové stránky, nějaký projekt, nebo pletete svetřík. To je tedy váš cíl. Vidíte ho? Je hotový, před vámi.

Čas

Důležité je si nastavit, kdy chci do cíle dojít.

Jinak vzniká cíl bez konce.

A už je tu další rozdělaná akce, která nebere konce.

Zaměřit svou pozornost

Představte si sami sebe, když děláte 10 věcí najednou, jako, když halogenem svítíte do tmy, svítí všude. Tak svítíme i my. Důležité je zaměřit se jako laserový paprsek na jednu věc. Cítili jste najednou tu obrovskou energii. Ten veliký rozdíl, svítím všude kolem, investuji svou energii do všeho. A rozdíl, velké množství energie do jednoho bodu. Jaký je to fofr?

Když děláte web, nemůžete u toho vyřizovat e-maily. Vyčleňte si na to čas. Když plejete záhonek, také plejete jen jeden. A pak další.

Uvědomit si co právě děláte

Pracujte vědomě.

Co to znamená?

Uvědomte si, že právě píšete článek, myjete nádobí, tvoříte.

Nepřijdete o čas právě prožívaný a budete si jej uvědomovat. Tím jakoby zpomalíte čas a vše stihnete.

Drobnosti, které udělají dohromady mnoho!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *