Ráda bych Vám názorně předvedla, jak vznikají konflikty a celý život trvají emoční záznamy vyčítání, ubližování, programování, u nás lidí. Vybrala jsem k tomu 3. příběhy mezi matkou a dcerou, v každém případě se jedná o jinou dvojici.

Vezmu vždy jednu příhodu a rozeberu ji z obou stran, z pohledu matky a pohledu dcery. Nastítím také příčinu vzniku. Příběhy se tvoří a my lidé jim dáváme esenci emocí, které si pak neseme celý život. Evokují se vždy, když si na danou situaci vzpomeneme, mluvíme o ní, nebo zažijeme něco podobného.

A někdy celý život bojujeme se svými blízkými, se svou rodinou, rodiči, partnery, dětmi. A ani nevíme proč.

1. Příběh

UDÁLOST MATKA JANA DCERA PETRA

Petra od narození pravidelně každý večer nespí, budí se každou hodinu a pláče. To trvá 1,5 roku. Když byla ještě v prenatálním vývoji, bylo lékaři řečeno, že holčička bude postižená a že bude lépe, když si jí nechají vzít. Rodiče se nakonec po velkém váhání rozhodli, že si holčičku nechají i přes hrozby lékařů.
Je unavená, nevyspalá. Zjistila jsem u ní emoce nenávisti, pomsty, odmítání, otupělosti, bezmoci, viny, úniku před skutečností, vyčerpání. Chtěla pro svou holčičku to nejlepší a nerozuměla, co jí pláčem naznačuje. Děti přeci správně spinkají ve svých postýlkách, nikoliv v posteli s rodiči. Dodnes své dceři vypráví, jak to bylo hrozné, když byla malá a nespala.
Dcera vyžaduje lásku svých rodičů a chce s nimi být v blízkosti. Nechce spát v postýlce sama. Jelikož pociťuje emoce odloučení, zanechání, opuštění, zneužití dítěte. Neumí ještě mluvit, proto si vyžaduje svou pozornost pláčem. Nemá prozatím jiné nástroje.Když dnes slyší matku vyprávět o tom jak byla hrozná jako malá, evokují se v ní emoce odporu k sobě, nenávisti a neodpuštění.

Dodnes se o této události baví a způsobují si navzájem bolest. Každá v sobě nese své nezpracované emoce a obě mají svou pravdu a svůj pohled na stejnou událost.

Odstranila jsem emoce spojené s touto událostí a odblokovala pozitivní emoce, tak aby mohli fungovat. Teď už je jen na nich, jak se vědomě vypořádají s touto událostí a zda jedna druhé odpustí. To jsem oběma vřele doporučila.

2. Příběh

UDÁLOST MATKA ANNA DCERA MARCELA
Porod Marcely trval 34 hodin, byl pro matku těžký a vyčerpávající. Při porodu došlo u matky k zástavě srdce, lékaři museli přistoupit k razantnímu řešení, aby obě zachránili. Pak oživili matku. Dcera byla přidušená a potřebovala také oživení. Obě nakonec tento napínavý začátek nového života přežily. Co si nese Anna z tohoto dne, na jedné straně obrovskou radost z narození své vytoužené dcery, na druhou stranu traumatický zážitek nesoucí v sobě emoce nenávisti, ublížení, zneužití zdraví, paniky, nenávisti k ženám. Krásné se pojí s opravdovým bojem o život.Dodnes o tom vypráví  své dceři a v podvědomí jí to vyčítá. Marcela tento příběh zná z vyprávění. Vždy, když ho slyší, pociťuje podvědomě emoce nenávisti k sobě, sebeničení, nízké sebe-hodnoty, ublížení matce, frustrace. Celý život v sobě nese strach z porodu. Který podvědomě spojuje se smrtí.

 Znovu jeden stejný příběh, na obou stranách však rozlišné emoce.

Čistila jsem emoce u obou. Dceři jsem doporučila, aby se své matce omluvila, že jí vědomě nechtěla ublížit a poprosila jí, aby jí odpustila. Oběma se nakonec velmi ulevilo a vzduch se mezi nimi vyčistil.

3. Příběh

UDÁLOST MATKA KARLA DCERA HANA
Matka si již od své matky v sobě nese záznam o mužích. Muži jsou jen na obtíž, vždy tě zklamou a nakonec opustí. Musíš se spolehnout sama na sebe. 

 

 

 

 

 

Již díky informacím, které Karla slýchala z dětství, stane se jí úplně to stejné jako její matce. Muž jí opustí, když je těhotná. Karla chce pro svou dceru to nejlepší. Ale stále své dceři předává stejný program, jako jí předávala její matka. Nenávist k mužům, spojení muže s opuštěním a zanecháním. Jelikož chce pro svou dceru to nejlepší, vybírá jí toho nejlepšího muže. Který však díky jejímu podvědomí neexistuje.Proto jsou všichni muži, které si Hana najde špatní a nutí jí, aby se s nimi rozešla. Dokonce manipuluje a naléhá na její partnery, kteří Hanu nakonec opouští. Hana si díky tomu v sobě někde hluboko nese záznam, že pravá láska neexistuje. Zná jen to, že nemůže mužům věřit. Nese si sebou do života záznam, že nikdy nebude mít trvalý vztah. Odsuzuje a nenávidí za to svou matku.Jelikož někde hluboko v sobě ví, že láska existuje, ale prozatím přes záznamy a programy matky nemůže přejít. 

 

Hana se dodnes bojí informovat svou matku o tom, že má partnera, aby to matka nenarušila. Matka stále tlačí na svou dceru, když už si konečně někoho najdeš.

Čistila jsem emoce spojené s muži u dcery, u matky jsem neměla svolení. Předané záznamy o mužích, otevřela jsem novou perspektivu partnerských vztahů. Mohu si dovolit lásku a důvěřovat mužům. To co cítím, jsou zkušenosti mé matky, ne moje. Dochází u ní k velké úlevě a pochopení. Doporučuji jí, aby své matce odpustila, jelikož to nedělá z nenávisti, ale z vlastní špatné zkušenosti. To lidé dělají. Programují své okolí svými zkušenostmi. Odpusťme jim to!


Když začnete celý život vnímat očima nadhledu a moudrosti, zjistíte, že můžete každému odpustit.

Jelikož víte, že za vším je nějaká příčina. Něčí zkušenost.

Stejnou událost, vnímá každý člověk podle toho, co zažil, slyšel, co zná. A nemůžeme ho za to přeci odsuzovat.

Pamatuji si, že jsem toto vnímala už jako holka. Jen jsem to stále nechápala. Dnes už tomu rozumím, a proto mohu dělat, to co nyní dělám a chápat, když ke mně přijde matka a druhý den její dcera a oběma mohu pomoci.


Odpusťte také vy všem, kdo vám kdy ublížili, pusťte od sebe vše čím se vás dotkli.

Jsou to jen jejich zranění a vy je již v sobě nemusíte dál nést jako závaží.


Pokud si s nějakým starým záznamem nebudete vědět rady, mohu Vám s ním pomoci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *