Léčení pránou je prastará léčebná technika. Je založena na struktuře těla, které je složeno, z pohledu prány na dvě části. Viditelné tělo fyzické a neviditelné tělo energetické. Viditelné tělo dobře známe a to neviditelné se nachází kolem fyzického těla. Dokážeme nemoc v éterickém těle identifikovat, z éterického těla ji zavčas odstranit a tím nedojde k onemocnění fyzického těla.

Pránické léčení využívá k léčení energii, která dokáže udržovat naše tělo zdravé. Léčitel dokáže tuto energii vnímat a používat pro léčení. Toto vnímání se může naučit každý a začít používat pro své zdraví.

Existují v podstatě tři hlavní zdroje prány – sluneční, vzdušná a zemská.

Sluneční prána je prána ze slunečního záření. Oživuje celé tělo a podporuje dobré zdraví. Může být získávána vystavením na slunci, kde příliš dlouhá expozice nebo příliš mnoho prány v tropech může fyzickému tělu uškodit, neboť je velice silná.

Vzdušná prána se do těla dostává dýcháním, nebo je také absorbována přímo energetickými centry – čakrami. Větší množství prány vzduchu je možno přijmout pomocí hlubokého pomalého rytmického dýchání. Pomocí řízeného dechu můžete regulovat a směřovat tok energie přes vaše tělo i auru.

Krátký návod na dechové cvičení:

  1. posaďte se nažidli a opřete se spodní částí zad
  2. uvolněte se
  3. pravým ukazováčkem uzavřete levou nosní dírku a z hluboka se nadechněte pravou, při výdechu uzavřete pravou dírku a vydechujte levou
  4. nádech levou, zadržet dech, uzavřít levou a vydechnout pravou
  5. při výdechu stahujte bránici, zatáhněte břicho a vypněte hrudník,
  6. můžete přidat: vdechuji lásku, zdraví, mír / vydechuji strach, úzkost
  7. naučte se u dýchání vnímat své pocity

Zemská pránaje absorbována ploskami nohou. To se děje automaticky a nevědomě. Chození naboso zvyšuje množství zemní prány absorbované tělem. Člověk se může naučit vědomě přitahovat více zemské prány ke zvýšení své vitality, dostane větší schopnost udělat více práce a bude jasněji myslet.

Dokážeme tuto energii vnímat a používat jí na léčení. Léčení spočívá ve vyčištění postiženého místa od negativní energie a doplnění tohoto místa energií lásky a zdraví. Odstraní se tak neviditelné bloky v naší auře a životní energie tak může proudit. Tím dochází k uzdravení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Povinná pole jsou označená *